Kezdődik a berlini merénylettel gyanúsított orosz bérgyilkos pere
Egy Oroszországban terroristaként nyilvántartott, grúz állampolgárságú férfit tavaly nyáron lőtt le egy orosz, aki a Szövetségi Biztonsági Szolgálattól (FSZB) kaphatott kiképzést.
Egy Oroszországban terroristaként nyilvántartott, grúz állampolgárságú férfit tavaly nyáron lőtt le egy orosz, aki a Szövetségi Biztonsági Szolgálattól (FSZB) kaphatott kiképzést.
A látogatást nem verték nagydobra, nem tudni mikor történt és miről beszéltek, de a német kormányszóvivő szerint nem titkos volt, hanem személyes.
Angel Merkel "kiakadt" azon, hogy - úgy tűnik - Németország ismét egyedül vállal felelősséget menekültekért az EU-ban, a német belügyminiszter pedig hozzátette: ha nincs szolidaritás, újragondolhatják az uniós pénzügyi támogatások kérdését.
Tarka keverék a németországi koronatagadók társasága: az egyszerű oltásellenesek mellett a legvadabb összeesküvés-elméletek hívei szintúgy megtalálhatók, mint a kemény szélsőjobboldaliak.
Az eddig lavírozó Németország elhatározása kell ahhoz, hogy Alekszej Navalnij ellenzéki politikus megmérgezése miatt a Nyugat esetleg ismét szankciókkal sújtsa Putyin birodalmát. Az elszántságot gyöngítheti a konkrét bizonyíték hiánya és gazdasági érdekek, s Moszkváról leperegtek az eddigi szankciók.
A német kancellár szerint a fehéroroszországi elnökválasztás nem volt sem tisztességes, sem szabad.
Az orosz elnök szerint a helyzet további eszkalációjához vezethet a beavatkozás.
Sértődötten jelentette be amerikai csapatok kivonását Németországból Donald Trump, aki ezzel bosszút akar állni Angela Merkel kancelláron, és szívességet tehet Vlagyimir Putyinnak a NATO-szövetségesek közti kapcsolatok szétzilálásával.
Az indulatok nyílt felszínre törésével színezett, maratoni csúcstalálkozóján az EU állam- és kormányfői végül olyan egyezséget kötöttek a hétéves költségvetésről és a mentőalapról, hogy mindenki győztesként térhet haza. A magyar és a lengyel kormányfő például azzal, hogy országuk úgy jut újabbeurómilliárdokhoz, hogy sikerült elmismásolni a jogállamiság kritériumának alkalmazását.
Vadállati önzés és ostobaság: így segít Európa. Illetve így nem segít. Felháborodni sem érdemes.
Két neves nemzetközi civil szervezet is úgy látja, hogy megálljt kell parancsolni a magyar miniszterelnöknek az uniós pénzek szétosztásáról is döntő EU-csúcson. Véleményük szerint ugyanis mindenképp meg kell gátolni, hogy a nyugati adófizetők pénzén folytatódjon tovább a jogállamiság leépítése Magyarországon.
Nagyon távoliak az álláspontok az EU-s mentőalappal kapcsolatban. Messze nem Orbán Viktoron múlik, lesz-e megállapodás a pénteki, az új uniós költségvetésről szóló EU-csúcson.
A behurcolás a veszély most a miniszterelnök szerint.